شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:18 منتشر شده در مورخ: 1400/02/02 شناسه خبر: 1727069
مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد؛

پیشرفت‌هایی در مذاکره با ایران حاصل شده است

پیشرفت‌هایی در مذاکره با ایران حاصل شده است
مشاور امنیت ملی کاخ سفید از حصول پیشرفت‌هایی در زمینه گفتگوهای هسته‌ای وین با ایران خبر داد و در عین حال تأکید کرد اختلافاتی نیز وجود دارند که باید برطرف شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از «سی ان ان»، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گفتگو با «کریستین امانپور» مجری شبکه سی ان ان، از پیشرفت‌های حاصل شده در روند مذاکرات هسته‌ای در وین خبر داد و گفت: مذاکره کنندگان (به تازگی) تازه‌ترین دور از مذاکرات را به پایان رسانده‌اند و این گفتگوها به صورت مستقیم در حال انجام است. یعنی ایالات متحده و ایران در حال حاضر با هم دور یک میز نمی‌نشینند و شرکای ما، قدرت‌های جهانی (۱+۴) با ایرانی‌ها مذاکره می‌کنند و با یکدیگر در خصوص هر دو موضوع اعمال محدودیت‌های هسته‌ای که باید بپذیرند و همینطور رفع تحریم‌های متعاقب این پذیرش، گفتگو کرده و سپس به اتاق دیگر می‌روند و با مذاکره کنندگان آمریکایی گفتگو می‌کنند و این فرآیند ادامه دارد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در عین حال تاکید کرد: ما به پیشرفت‌هایی دست یافته‌ایم اما همچنان اختلافاتی وجود دارد که باید حل و فصل شوند. نهایتاً ایالات متحده متعهد است که به توافق هسته‌ای با ایران بر اساس تعهد در برابر تعهد بازگردد؛ این همان چیزی است ما از ابتدای روی کار آمدن این دولت (بایدن) به دنبال آن بوده‌ایم.

انتهای پیام/

https://ftp.dana.ir/1727069
ارسال نظر
نظرات