شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 16:34 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722537
استفاده از لژیونرها برعهده مربی است

پاکدل: قرار نیست مربی خارجی برای هندبال معجزه کند/ ۲-۳ شهر را معرفی کنیم تا شهر میزبان هندبال قهرمانی آسیا انتخاب شود

پاکدل: قرار نیست مربی خارجی برای هندبال معجزه کند/ ۲-۳ شهر را معرفی کنیم تا شهر میزبان هندبال قهرمانی آسیا انتخاب شود
رئیس فدراسیون هندبال گفت: لژیونرها سرمایه‌های ما هستند اما استفاده از آنها برعهده مربی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال با اشاره به رقابتهای لیگ برتر هندبال اظهار داشت: لیگ متفاوتی را امسال داشتیم که با پخش زنده همراه بود. حتی مسابقات بانوان هم به همین صورت انجام شد. در بخش اسپانسر اتفاقات خوبی رخ داد و توانستیم در لیگ زنان و مردان در شرایط کرونا آنها را جذب کنیم. بحث بدهی‌ها که هر سال مطرح می‌شد جمع شد و ما چالش‌های قبل را نداشتیم.

وبا اشاره به جذب مربی خارجی برای تیم ملی گفت: جذب مربی خارجی برای هندبال کار آسانی نیست. نزدیک به 8 ماه با یک گزینه مطرح و طراز اول مذاکرات خود را پیش بردیم و به توافقات کامل رسیدیم حتی پیش قرارداد اولیه هم امضا کردیم اما این مربی در لحظه آخر انصراف داد و حالا به دنبال گزینه های دیگر هستیم.

وی درباره انتظارات از مربی خارجی گفت: اینگونه نیست فکر کنیم با مربی خارجی همه مشکلات ما حل می‌شود و او معجزه خواهد کرد. تا زمانی که در رده نوجوانان و جوانان آسیا مقامی کسب نکنیم، در بزرگسالان هم نتیجه‌ای نخواهیم داشت. ما ۱۲-۱۳ سال است که در رده‌های پایه توفیقی نداشته‌ایم.

رئیس فدراسیون هندبال در خصوص زمان استفاده از لژیونرها خاطرنشان کرد: این موضوع را در اختیار مربی می‌گذاریم. تیم امید ما از فردا به اردو می‌رود و تلاش ما پشتوانه سازی است. این انتخاب را برعهده سرمربی تیم ملی می‌گذاریم تا بهترین را برگزیند. لژیونرها سرمایه‌های ما هستند و به راحتی نمی‌توان از آنها گذاشت اما باید منافع ملی را در نظر بگیریم. ما باید با توجه به میزبانی بهترین بازیکنان را انتخاب کنیم.

پاکدل در خصوص شهر میزبان مسابقات هندبال قهرمانی آسیا، عنوان کرد: بعد از بیش از یک دهه اتفاق خوبی افتاده و هندبال ایران دوباره میزبان بزگترین تورنمنت آسیا شده است. باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کنیم. باید ۲-۳ شهر را به آسیا معرفی کنیم تا آسیا شهر میزبان را انتخاب کنیم. قطعا به سمت شهرهایی می‌رویم که از نظر سالن، هتل، پرواز شرایط فراهم باشد. در چند روز آینده با مسئولان ورزش کشور هم جلسه خواهیم داشت تا اتفاق خوبی را رقم بزنیم.

رئیس فدراسیون هندبال درباره مربی خارجی بانوان، گفت: ما قطعا این موضوع را پیگیری می‌کنیم اما این موضوع در تفاهم قرارداد ما با اشتادسازه نبود. اوایل می‌دانم پیگیر بودند اما الان نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است.

وی افزود: ما ممکن است در بزرگسالان نتوانیم با این شرایط توفیقی حاصل کنیم. ما نمی‌خواهیم خودمان را گول بزنیم، یک یا ۲ میلیاردی که قرار است در بخش بزرگسالان هزینه کنیم، می‌تواند به بانوان در بخش پایه کمک کند. تلاش ما این است با رفتن یا دعوت از کشورهای دیگر در بخش مسابقات تدارکاتی هم کارهایی انجام دهیم.

رئیس فدراسیون هندبال در خصوص توجه به تیم‌های پایه بانوان، تصریح کرد: به بحث پایه بانوان اعتقاد داریم. در بحث نونهالان هم با معرفی کادر کار را شروع خواهیم کرد. ما چند نفر از نواب رئیس و برخی کارشناسان را دعوت کردیم تا بتوانند به ما کمک کنند. بخشی از ناکامی‌ها قطعا در هندبال بانوان به فدراسیون برمی‌گردد و اعتقاد دارم باید بهتر عمل می‌کردیم. زمانی ما با چین، کره و ژاپن رقابت داشتیم اما حالا قزاقستان و ازبکستان هم از ما فاصله گرفته است.

پاکدل ادامه داد: اسپانسر در بخش بانوان بد نیست و سقف قراردادها هم نسبت به قبل بهتر شده بود‌. اگر اعداد بالا برود ممکن است اسپانسرها نیایند اما اگر حق پخش حل شود اسپانسرها هم بیشتر دیده می‌شوند. زمانی قرارداد بانوان ۲-۳ میلیون تومان بود اما الان بهتر شده هرچند همین مبلغ باز هم کفاف بازیکنان را نمی‌دهد.

انتهای پیام/

https://ftp.dana.ir/1722537
ارسال نظر
نظرات