printlogo


کد خبر: 1733446تاریخ: 1400/02/22 13:49
مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در پارک هنرمندان افتتاح شد
با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایران؛
مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در پارک هنرمندان افتتاح شد
نهمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران در پارک هنرمندان واقع در منطقه شش شهر تهران افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بابک عشرتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مراسم افتتاح مرکز واکسیناسیون پارک هنرمندان، گفت: واکسیناسیون طبق سند وزارت بهداشت از نظر زمانبندی و گروه بندی انجام می‌شود.

وی افزود: هدف ما از انجام واکسیناسیون در خارج از مراکز درمانی و به صورت تجمیعی، علاوه بر سرعت انجام کار، جلوگیری از ازدحام مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نیز مختل نشدن خدمات عادی مراکز بهداشتی است که خدمت رسانی در مراکز تجمیعی با کمک و همکاری هلال احمر و نیروهای داوطلب بسیجی صورت می‌گیرد.
 
عشرتی تصریح کرد: برای حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران ۲۰ مرکز تجمیعی در نظر گرفتیم که تا کنون ۹ مرکز افتتاح شده است و تا روز دوشنبه حدود صد و دو هزار دوز واکسن شامل گروه‌های مختلف و بیست و چهار هزار دوز در گروه سنی بالای ۸۰ سال در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایران تزریق شده است.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین از راه اندازی مراکز خودرویی تزریق واکسن در منطقه غرب تهران در روزهای آینده خبر داد.
 
هاله احمدنیا مسئول نظارت بر بهداشت در مناطق دو، پنج و ۶ شهرداری تهران نیز جمعیت تحت پوشش این مناطق را حدود یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد، در مرحله اول کووید ۱۹ سعی بر شناسایی و رهگیری بیماران بود که در مراحل بعدی با طرح شهید حاج قاسم سلیمانی پیگیری درب منزل، وارد مبارزه با این اپیدمی شدیم و هم اکنون با تأمین واکسن وارد مرحله‌ای شدیم که طبق دستورالعمل وزارت بهداشت با جدیت مشغول انجام این مراحل هستیم.
 
وی تاکید کرد: تزریق واکسن به معنای مصونیت کامل نیست و افراد بعد از تزریق تا مرحله دوم باید شفا یعنی شستن دست‌ها، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را به صورت دقیق مدنظر قرار دهند.
 
 
انتهای پیام/
منبع: مهر

لینک مطلب: https://ftp.dana.ir/News/1733446.html