گروه : استانها
روزانه ۴ تا ۵ کودک بدون هویت در مشهد متولد می‌شود/ استقرار دستگاه احراز هویت در مراکز درمانی جهت پیشگیری از تولد کودک بی‌هویت
جولان دلالان زیر نگاه حسرت بار زعفران‌کاران خراسان رضوی
نوع‌دوستی و دگرخواهی، کلید حل مشکلات اجتماعی/ آیا تکدی‌گری در ذات و فطرت انسان است؟

عملکرد راه آهن یزد هر روز بدتر از دیروز/ناوگان مسافربری ریلی یزد یک ایستگاه مانده به آخر

آمار و ارقام رسمی منتشر شده توسط اداره کل راه آهن نشان از آن دارد که عملکرد راه آهن یزد در دوسال اخیر در زمینه جابه جایی مسافر با شیب بسیار تندی کاهش داشته است و در نقطه مقابل عملکرد شبکه ریلی استان برای جابه جایی بار در این دوسال رشد چشمگیری داشته است.
تسطیح مسیر ناهموار اقتصادی کشور؛

از ورود دسته بیل با ارز دولتی تا ارائه اسناد صوری برای دریافت تسهیلات

فعالان اقتصادی استان گلستان درخواست دارند دولت به مشکلاتی مانند تعهد ارزی، دریافت تسهیلات و نحوه ارائه اوراق قرضه رسیدگی کند.
با عزم دولت انقلابی؛

رویای مسکن جوانان گلستان دست‌یافتنی شد/ آغاز ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی با ۵۰ میلیارد تومان اعتبار

قیمت‌های نجومی مسکن که بسیاری از مردم خصوصا زوج‌های جوان را به داشتن سرپناه زندگی ناامید کرده بود حالا با عزم دولت انقلابی قرار است رویای دست‌نیافتنی به زودی رنگ تحقق به خود بگیرد.
معاون دادستان مشهد خبر داد؛

روزانه ۴ تا ۵ کودک بدون هویت در مشهد متولد می‌شود/ استقرار دستگاه احراز هویت در مراکز درمانی جهت پیشگیری از تولد کودک بی‌هویت

عابدین‌زاده گفت: مکاتبات لازم با اداره ثبت احوال جهت استقرار دستگاه احراز هویت با اثر انگشت در مراکز درمانی انجام شده است و آن‌ها ملزم به انجام این اقدام شده‌اند که در صورت اجرایی شدن این دستور، در سراسر کشور دستگاه های احراز هویت از طریق اثر انگشت در مراکز درمانی نصب می شود.
فیلم؛

چرا واکسن بزنیم؟

از زمان آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹، شاهد مرگ و میر دریافت کنندگان واکسن علیه این بیماری نبوده ایم و این امر نشانگر تاثیر واکسیناسیون است.
با پایان فصل برداشت زعفران انجام گرفت؛

جولان دلالان زیر نگاه حسرت بار زعفران‌کاران خراسان رضوی

با پایان فصل برداشت زعفران در خراسان رضوی کشاورزان منتظرند تا محصول خود را به قیمت واقعی عرضه کنند اما حضور فعال مافیای زعفران و قاچاق این محصول باعث شده تا سود اصلی این محصول به جیب دلالان زعفران برود.
نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس:

طرح آزمون استخدامی معلمان شاغل در آموزش و پرورش در دست بررسی است/ کمبود ۱۷۰ هزار فرهنگی در کشور

محمد وحیدی با اشاره به اینکه طرح آزمون استخدامی معلمان شاغل در آموزش و پرورش برای نهایی شدن در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس است، گفت: طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، ۱۷۰ هزار نیروی فرهنگی، کمبود وجود دارد.
در گفت‌وگو با نخبه بیجاری مطرح شد؛

حمایت مسئولان راهگشای مسیر پیشرفت است/ از ظرفیت عظیم نخبگان استفاده نمی‌شود

مبین همت زاده دانش آموز نخبه بیجاری که بسیجی بودن را افتخار خود می داند،‌ گفت: متاسفانه مسئولان از ظرفیت عظیم نخبگان خبر ندارند و تنها با برنامه ریزی و تدوین سند و چشم انداز در قالب حمایت می توانند جلوی فرار مغزها را بگیرند.
دبیر کمیسیون بهداشت مجلس:

اهتمام جدی دولت سیزدهم در واکسیناسیون کرونا منجر به کاهش تلفات شد

فاطمه محمدبیگی گفت: تمهیدات خوبی که دولت اندیشید موجب شد تا دستیابی به واکسیناسیون عمومی حداکثری صورت بگیرد که البته این امر نشان‌دهنده میزان مشارکت و اعتماد بالای مردم با دولت در این زمینه است.
هر که بر چهره از این داغ نشانی دارد؛

قاب‌های بی‌قراری و عاشقی وصال مادر به فرزند/ آغوشی به جبران تمام سال‌های دوری

نمی داند از کجا و با چه چیزی بی قراری های دلش را درمان کند، ناخودآگاه دل به خاطرات می سپارد و آلبوم های زندگی رو به کهنگی را می آورد و بارها و بارها برایش رنگ تازگی می گیرد، در گوشه لبش خنده ای به روی چهره اش نمایان می شود اما دل نگرانی ها و آرزوهای وصال به فرزند همچون منتظری مانده به دیدار، به دیدار اخروی فکر می کند.
گزارشی از چند و چون ارتقاء دو کلان روستای بیرجند به شهر؛

از توسعه نامتوازن تا اعتبارات روستایی که دیگر جوابگوی نیازها نیست/ ارتقاء به شهر در حد تغییر تابلو یا توسعه خدمات و زیرساخت ها؟

دو کلان روستای امیرآباد و حاجی آباد بیرجند، علی رغم افزایش چشمگیر جمعیت و توسعه فیزیکی، اما از خدمات و امکانات متناسب بی بهره مانده اند و این موضوع باعث شده تا طی سالهای اخیر، موضوع تغییر ساختار و ارتقاء این روستاها مطرح شود و اکنون این طرح در حال بررسی می شود.
بسیج علمدار اجابت فرمان رهبری؛

دیمزارهای خشک جان می گیرند/ "جهش تولید در دیمزارها" رو در روی تنش های آبی

کانون بسیج مهندسین کشاورزی در تویسرکان از سال 1395 کار خود را به طور جدی با طرح همگام با کشاورز آغاز کرد و هم اکنون با عنوان "طرح جهش تولید در دیمزارها" در نهضت تولید قدم برداشته، تا با همراهی مهندسین جهادگر در حوزه های کشاورزی و دامداری، گام مؤثری به سوی امنیت غذایی پایدار و خودکفایی در تولید گوشت قرمز برداشته شود.

مه‌پاشی و سم‌پاشی علیه "آئدس" در برخی محلات بندرعباس

طی روزهای اخیر با مشاهده پشه آئدس در برخی محلات شهر بندرعباس شاهد مه‌پاشی و ضدعفونی و سم‌پاشی این محلات از سوی واحدهایی از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بوده‌ایم.
فرمانده نیروی انتظامی نهاوند خبر داد؛

شهادت سرباز نیروی انتظامی در نهاوند/ مراسم تشییع ساعت ۱۵ امروز

سرهنگ احمد ساکی گفت: سرباز وظیفه نیروی انتظامی در نهاوند در حین انجام ماموریت بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید.
احیای واحدهای تولیدی گامی بلند به سوی توسعه؛

۵۷۵ واحد صنعتی آذربایجان غربی نیازمند توجه دولت برای رونق دوباره

آذربایجان غربی بیش از ۲۴ شهرک و ناحیه صنعتی دارد و این نواحی ظرفیت مناسبی برای تحرک چرخ اقتصادی به شمار می‌رود. در این بین ۵۷۵ واحد صنعتی در این نواحی شناسایی شده که نیازمند توجه بیش از پیش دولت برای احیاء هستند.